Visos kategorijos

Naujienos

Pagrindinis puslapis>Naujienos

Naujienos

Magnetinio siurblio veikimo principas

Laikas: 2021-05-11 Pataikymai: 353

Magnetinis siurblys susideda iš trijų dalių: siurblio, magnetinės pavaros ir variklio. Pagrindinis magnetinės pavaros komponentas susideda iš išorinio magnetinio rotoriaus, vidinio magnetinio rotoriaus ir nemagnetinės izoliacijos movos. Kai variklis verčia suktis išorinį magnetinį rotorių, magnetinis laukas gali prasiskverbti pro oro tarpą ir nemagnetines medžiagas, o vidinį magnetinį rotorių, prijungtą prie sparnuotės, suktis sinchroniškai, realizuoti bekontaktį galios perdavimą ir paversti dinamines jėgas. sandariklis į statinį sandariklį. Kadangi siurblio velenas ir vidinis magnetinis rotorius yra visiškai uždengti siurblio korpusu ir izoliacine įvore, „bėgimo, išmetimo, lašėjimo ir nuotėkio“ problema yra visiškai išspręsta, o degios, sprogios, toksiškos ir kenksmingos terpės nutekėjimas. rafinavimo ir chemijos pramonė per siurblio sandariklį pašalinama. Galimi pavojai saugai efektyviai užtikrina fizinę ir psichinę darbuotojų sveikatą bei saugią gamybą.

1. Magnetinio siurblio veikimo principas
N poros magnetų (n yra lyginis skaičius) yra sumontuoti ant magnetinės pavaros vidinio ir išorinio magnetinio rotoriaus taisyklingai, kad magnetinės dalys sudarytų viena su kita visiškai sujungtą magnetinę sistemą. Kai vidinis ir išorinis magnetiniai poliai yra priešingi vienas kitam, tai yra, poslinkio kampas tarp dviejų magnetinių polių Φ=0, magnetinės sistemos magnetinė energija šiuo metu yra mažiausia; kai magnetiniai poliai sukasi į tą patį polių, poslinkio kampas tarp dviejų magnetinių polių Φ=2π /n, magnetinės sistemos magnetinė energija šiuo metu yra didžiausia. Pašalinus išorinę jėgą, kadangi magnetinės sistemos magnetiniai poliai atstumia vienas kitą, magnetinė jėga atkurs magnetą į žemiausią magnetinės energijos būseną. Tada magnetai juda, sukdami magnetinį rotorių.

2. Struktūriniai ypatumai
1. Nuolatinis magnetas
Nuolatiniai magnetai, pagaminti iš retųjų žemių nuolatinių magnetinių medžiagų, pasižymi plačiu veikimo temperatūrų diapazonu (-45-400°C), aukšta koercicija ir gera anizotropija magnetinio lauko kryptimi. Išmagnetinimas neįvyks, kai tie patys poliai yra arti. Tai geras magnetinio lauko šaltinis.
2. Izoliavimo įvorė
Kai naudojama metalinė izoliacinė įvorė, izoliacinė mova yra sinusoidiniame kintamajame magnetiniame lauke, o sūkurinė srovė indukuojama skerspjūvyje, statmenoje magnetinės jėgos linijos krypčiai, ir paverčiama šiluma. Sūkurinės srovės išraiška yra: kur Pe-sūkurinė srovė; K konstanta; n vardinis siurblio greitis; T-magnetinio perdavimo sukimo momentas; F slėgis tarpiklyje; D-vidinis tarpiklio skersmuo; medžiagos varža;-medžiaga Tempiamasis stipris. Kai siurblys suprojektuotas, n ir T pateikiami pagal darbo sąlygas. Sūkurinės srovės sumažinimas gali būti svarstomas tik iš F, D ir tt aspektų. Izoliacinė įvorė pagaminta iš nemetalinių medžiagų, turinčių didelę varžą ir didelį stiprumą, o tai labai efektyviai sumažina sūkurinę srovę.

3. Aušinimo tepalų srauto kontrolė
Kai veikia magnetinis siurblys, žiedinio tarpo tarp vidinio magnetinio rotoriaus ir izoliacinės įvorės bei slydimo guolio trinties poros plovimui ir vėsinimui reikia naudoti nedidelį kiekį skysčio. Aušinimo skysčio srautas paprastai yra 2–3% projektinio siurblio srauto. Žiedo sritis tarp vidinio magnetinio rotoriaus ir izoliacinės movos sukuria didelę šilumą dėl sūkurinių srovių. Kai aušinimo tepalo nepakanka arba praplovimo anga nėra lygi arba užblokuota, terpės temperatūra bus aukštesnė už nuolatinio magneto darbinę temperatūrą, o vidinis magnetinis rotorius palaipsniui praras magnetizmą ir magnetinė pavara suges. Kai terpė yra vanduo arba vandens pagrindu pagamintas skystis, temperatūros kilimas žiedo srityje gali būti palaikomas 3-5°C; kai terpė yra angliavandenilis arba aliejus, temperatūros kilimas žiedo srityje gali būti palaikomas 5-8°C.

4. Stumdomas guolis
Magnetinių siurblių slydimo guolių medžiagos yra impregnuotas grafitas, užpildytas politetrafluoretilenu, inžinerinė keramika ir pan. Kadangi inžinerinė keramika turi gerą atsparumą karščiui, atsparumą korozijai ir atsparumą trinčiai, magnetinių siurblių slydimo guoliai dažniausiai gaminami iš inžinerinės keramikos. Kadangi inžinerinė keramika yra labai trapi ir turi mažą plėtimosi koeficientą, guolio tarpas neturi būti per mažas, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų dėl veleno pakabinimo.
Kadangi magnetinio siurblio slydimo guolis yra suteptas pernešama terpe, guoliams gaminti turėtų būti naudojamos skirtingos medžiagos, atsižvelgiant į skirtingas terpes ir veikimo sąlygas.

5. Apsaugos priemonės
Kai varoma magnetinės pavaros dalis veikia esant perkrovai arba užstringa rotorius, pagrindinės ir varomos magnetinės pavaros dalys automatiškai nuslys, kad apsaugotų siurblį. Šiuo metu nuolatinis magnetas ant magnetinės pavaros sukels sūkurinius nuostolius ir magnetinius nuostolius, veikiant kintamam aktyvaus rotoriaus magnetiniam laukui, todėl nuolatinio magneto temperatūra pakils, o magnetinė pavara paslys ir suges. .
Trečia, magnetinio siurblio privalumai
Palyginti su išcentriniais siurbliais, kuriuose naudojami mechaniniai sandarikliai arba sandarinimo tarpikliai, magnetiniai siurbliai turi šiuos privalumus.
1. Siurblio velenas pakeičiamas iš dinaminio sandariklio į uždarą statinį sandariklį, visiškai išvengiant terpės nuotėkio.
2. Nereikia nepriklausomo tepimo ir aušinimo vandens, todėl sumažėja energijos sąnaudos.
3. Nuo sukabinimo perdavimo iki sinchroninio pasipriešinimo nėra kontakto ir trinties. Jis turi mažą energijos suvartojimą, didelį efektyvumą ir turi slopinimo bei vibracijos mažinimo efektą, kuris sumažina variklio vibracijos poveikį magnetiniam siurbliui ir poveikį varikliui, kai siurblys patiria kavitacijos vibraciją.
4. Kai perkraunamas, vidinis ir išorinis magnetiniai rotoriai santykinai paslysta, o tai apsaugo variklį ir siurblį.
Ketvirta, operacijos atsargumo priemonės
1. Neleiskite dalelėms patekti
(1) Feromagnetinėms priemaišoms ir dalelėms neleidžiama patekti į magnetinio siurblio pavaros ir guolių trinties poras.
(2) Pervežę lengvai kristalizuojamą ar nusodinamą terpę, laiku ją nuplaukite (sustabdę siurblį įpilkite švaraus vandens į siurblio ertmę, o po 1 min. veikimo išleiskite), kad užtikrintumėte slydimo guolio tarnavimo laiką. .
(3) Transportuojant terpę, kurioje yra kietųjų dalelių, ji turi būti filtruojama prie siurblio srauto vamzdžio įleidimo angos.
2. Užkirsti kelią išmagnetinimui
(1) Magnetinio siurblio sukimo momentas negali būti suprojektuotas per mažas.
(2) Jis turėtų būti naudojamas nurodytomis temperatūros sąlygomis, o vidutinė temperatūra griežtai draudžiama viršyti standartą. Ant išorinio magnetinio siurblio izoliacinės įvorės paviršiaus galima sumontuoti platinos atsparumo temperatūros jutiklį, kuris aptiktų temperatūros kilimą žiedo srityje, kad galėtų įspėti arba išsijungti, kai temperatūra viršija ribą.
3. Apsaugokite nuo sausos trinties
(1) Griežtai draudžiama eiti tuščiąja eiga.
(2) Griežtai draudžiama evakuoti terpę.
(3) Kai išleidimo vožtuvas uždarytas, siurblys neturėtų nepertraukiamai veikti ilgiau nei 2 minutes, kad magnetinė pavara neperkaistų ir nesugestų.1620721392374454

Karščiausios kategorijos